בחירת סוג העץ הוא שלב חשוב בעת תכנון והזמנה של רהיט. ישנם שלושה הגורמים עיקריים שישפיעו על ההלטה. מיקום הרהיט, הנראות של העץ והמחיר.

מיקום

יש רהיטים שמיקום לתוך הבית ויש כאלה שמיועדים לחוץ. כאשר הרהיט ממוקם בתןך הבית ישנם הרבה יותר אפשרויותמפני שמזג האוויר אינו משחק תפקיד, אלא אם כן הרהיט ממוקם בחדר האמבטיה, מקום עם הרבה לחות ורטיבות. אז נעדיף לעבוד עם סוג עץ שמתאים לתנאי חוץ.

עצים שמתאימים לתנאי חוץ הינם עצים קשים בעלי צפיפות סיבים גבוהה. הסיבים הם כמו צינורות קטנים שהולכים לאורך העץ ותפקידם להעביר נוזלים ומינרלים מהשורשים בקרקע ועד הצמרת. ככל שהסיבים צפופים יותר, כלומר שיש הרבה יותר צינורות שדחוסות אחת כלפי השנייה ומקשות על נוזלים לחדור אל תוך העץ.

ניראות

הנראות בעצם משקפת את טעמכם האישי. ישנם עצים בהירים וישנם עצים כהים. ישנם עצים עם עיניים שהב בעצם מקומות מהם יצאו ענפים וישנם עצים עם טקסטורה יותר נקייה בהם ענפים גדלו רק בצמרת והגזע נשאר נקי ונטול עיניים.

הניראות של העץ יכולה להשפיע גם על האווירה שרוצים להכניס לחדר. אם תרצו מראה מודרני עדיף להשתמש בעץ עם מראה נקי. לעומת זאת אם הכיוון הוא יותר כפרי אולי תעדיפו עץ עם יותר עיניים ומראה פחות נקי.

כאשר מעצבים את רהיט כדאי להתאים סוג עץ שיחמיא לו ולהפך. אם מעוניינים בסוג עץ מסויים כדאי לתכנן רהיט שידגיש את היופי של העץ.

מבחינת הצבע, המלצתי החמה היא להשאיר את צבעו הטבעי של העץ. רהיט בעל גימור שקוף וטבעי יתר קל לתחזק והרבה יותר פשוט לשפץ אם יש צורך דבר שרק יאריך את חיי הרהיט.

מחיר

גם המחיר משחק תפקיד חשוב בבחירת העץ. לא לכל העצים אותו מחיר ויכולים להיות הפרשים משמעותיים בין הסוגים השונים. 

המחיר נקבע לפי כל מיני גורמים. קצב הגדילה, עד כמה העץ נפוץ ומאיפה בעולם הוא מגיע.

חשוב לזכור שהמחיר איינו קובע את אייכות העץ ועצים זולים יותר יכולים להיות שווי ערך באייכותם ליקרים יותר.

להל"ן רשימה של סוגי עצים שונים. תוכלו ללחוץ על כל סוג ולקרוא על מאפייניו.

-אלון אמריקאי לבן

-אלון לבן אירופאי (אלון מבוקע)

-אגוז אמריקאי

-אגוז אפריקאי

-מהגוני סאפלי

-אורן קרולינה

-אורן לבן